Kiralama İle Elde Ettiğiniz Avantajlar

  • Yazar : Yazıcı ve Fotokopi Makineleri İzmir, Aydın, Muğla, Manisa
  • 06 Ara 2019

GRENKE' nin müşterileri ve partnerleri ile çalışmasındaki hedefi: : Tüm tarafların faydalanacağı uzun vadeli ve başarılı ilişkiler kurmak.

GRENKE' den şunları bekleyebilirsiniz:

  • Basit ve hızlı uygulamalar
  • Yerinde kişisel danışmanlık
  • Müşteri için en uygun şartlar

Kiralama gittikçe daha çok sevilmektedir. Birçok girişimci için kiralama artık finansman stratejilerinin sabit bir unsuru haline gelmiştir. Fakat kiralama ne gibi avantajlar sağlamaktadır?

Burada müşterinin lehinde olan dört geçerli gerekçeyi bulacaksınız:

Likiditenin Muhafaza Edilmesini Sağlamaktadır

Kiralama öz sermayeyi korumakta ve çalıştığınız bankaya karşı kredibilitenizi artırmaktadır, çünkü yüksek kapasiteli bir IT-donanımının bedeli vardır. Likidite kullanımı gerektirir. Banka veya tedarik kredisi için hassas görüşmeler gerektirir. Oysa kiralama ne size finans hizmeti sağlayan kuruluşlarda sahip olduğunuz kredi limitiniz etkiler, ne de bilançonuz bir yük getirir. Çünkü cihazlar kiralama şirketinin mülkiyetindedir ve -satın almadan farklı olarak- öz sermayenin, bilanço toplamına ve öz sermayenin, duran varlıklara oranı aleyhinize dönüşmeyecektir. Bunun anlamı özetle şudur: En son teknolojiyi kullanacaksınız, aynı zamanda kredibilitenizi, bilanço katsayılarınızı iyileştireceksiniz ve buna bağlı olarak reytinginiz artacaktır

Planlama Güvencesi Sağlar

İnovatif IT-cihazları kendilerini öder. Sebep: Ödemeye, temin ettiğiniz teknolojinin kendisini ödemeye başladığında yapmaya başlıyorsunuz. Sonradan çıkarılması gereken yüksek tedarik masrafları yerine, faaliyetiniz esnasında cihazların kullanımından dolayı elde ettiğiniz gelirle kiralama taksitlerini karşılayabilmektesiniz. Bu durum start noktanızdan itibaren inovasyon olanaklarınızı arttırmaktadır. Kazandıkça öde -avantajının yanında birde planlama güvenceniz bulunmaktadır. Sabit kiralama taksitleri, girişim planlamanızda hesaba katacağınız bir sabit gider mahiyetindedir.

Daha Erken Bir Dönemde, Daha Büyük Yatırımlar Yapmanızı Sağlar

Küçük taksitler, yüksek satın alma bedelinin yerini almaktadır. Çoğu zaman ticari gelişme, yeni teknolojiyi gerektirmektedir. Girişiminizle başarı sağlamak için, sürekli olarak gelişen bilişim teknolojisine yatırım yapmak zorundasınız. Ancak bunların temini sermaye gerektirmekte ve kendilerini daha ödemeden, birçok cihazın kısa inovasyon ömürlerine istinaden, teknolojileri eskimektedir. Çözüm: GRENKE' nin kiralama teklifi. Küçük kiralama taksitleriyle, tam size gereken teknolojilere yatırım yapabilirsiniz. Böylece rekabet ortamı içinde ön saflarda yerinizi alabilirsiniz.

Fleksiblite Sunar

GRENKE değişim opsiyonuyla daima en yeni teknolojileri kullanmak. Bilişim teknolojinizi satın aldığınızda, senelere bağlarsınız. Fakat teknoloji de sizin girişiminiz gibi gelişim göstermektedir. GRENKE size bu nedenle değişim opsiyonunu sunmaktadır. Piyasaya sizin kiralama ile tedarik ettiğiniz cihazlardan daha yüksek kapasiteye sahip ve gelişmiş cihazlar çıktığında, bunları sözleme süresi içersinde kısman taksitleri arttırmadan temin edebilirsiniz. İşletmeniz büyüdükçe teknoloji ihtiyacınız da artacak ve kiralama sözleşmenizin kapsamı da o oranda büyüyecektir.