Ofis Yazıcıları

  • Yazar : Yazıcı ve Fotokopi Makineleri İzmir, Aydın, Muğla, Manisa
  • 30 Mar 2023

Günlük hayatımızda aşina olduğumuz yazıcılar ev tipi ve kurumsal yazıcılar olarak iki ana segmente ayrılabilir. Kurumsal iletişim yazıcıları, iş hayatında ön planda yer alan ürünlerden bir tanesidir. Bu ürünler sayesinde iş hayatında işlerin aksamadan  ilerlemekte olduğu gözlemlenmektedir. Bunun nedeni ise yazıcıların günümüzde birçok farklı özelliği bir arada bulundurmasıdır.  Kurumsal yazıcılar bir çok farklı makinenin ayrı yarı yapabileceği işleri tek başına yapabilmesine olanak sağlayan teknolojiye sahiptir.

Baskı, tarama ve çıktı alma gibi işlemlerin gerçekleştirilmekte olduğu bu aletler ile birlikte başarılı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlanmaktadır. Bundan dolayı da hemen her iş yerinde bulunmakta olduğu bilinmektedir.  Bu aletlerin kullanımının genel olarak bu nedenlerden dolayı yaygın olduğu bilinmektedir.

Ofis  Yazıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ofis için Yazıcılar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Pek çok farklı alanda kullanılmakta olan yazıcıların alımı esnasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olduğu bilinmektedir. Öncelikle yazıcının kullanılacağı birim için konusunda uzman yetkililer tarafından doğru ihtiyaç tespiti yapılmalıdır. Konumlandırılacak segment belirlendikten sonra  marka tercih edilmelidir. Piyasada pek çok farklı yazıcı markası olduğu bilinmektedir. Marka tercih edilirken yedek parça temin süresi . sarf malzeme bulunabilirliği , sarf malzemelerde (toner kartuş drum gibi ) birim maliyetin sürdürülebilirliği  ve servis kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yazıcının teknik açıdan kaliteli olması, arıza oranlarının az olması ve bir sorun oluştuğunda hızlı bir şekilde sorunun giderilebileceğine dair garanti alınması gerekli görülmektedir. Aynı zamanda teknik servisin yaptığı işlemlerin denetimli olup olmadığına mutlaka bakılması gerekmektedir. Detaylı olarak incelenmekte olan yazıcılar arasından kullanımına en uygun olanın karar verilmesi ve böylelikle alınması önerilmektedir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar ile karşılaşılabilmektedir.

Ofis  Yazıcı Marka ve Modelleri Nasıl Seçilmelidir?

Kurumsal Yazıcı Marka ve Modelleri Nelerdir? Yazıcıların pek çok farklı marka ve modellerinin bulunmakta olduğu bilinmektedir. Bu markalar ve modeller arasından kullanıma en uygun olanın tercih edilmesi gerekmektedir. Hangisinin en uygun olduğu ise kullanılacak ortama ve yapılacak işlere bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu noktada kullanıcı sayısı , renkli çıktı ihityacı , kullanılcak kağı boyutları  ve aylık baskı kapasitesine göre makine model seçimi uygulanır. Bunun yanı sıra yazıcının kapladığı alan da oldukça önemlidir. Yazıcının çok fazla ortam kaplaması istenmiyor ise buna uygun bir boyutun araştırılması gerekmektedir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise güç tüketimidir.ülkemiz şartları ve yaşanabilir bir gelecek için çevre etkileşimleri , carbon filtrelemeleri ve güç tüketimi hesaplanmalıdır.

Doğru bir tercih için cihazların beş yıllık elektrik tüketimi sarf malzeme ihtiyaçları hesaplanarak makinenin sürdürülebilirliği değerlendirilmelidir. Böylelikle daha başarılı işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Ofis Yazıcı Fiyatları Ne Kadar?

Kurumsal Yazıcı Fiyatları Ne Kadar? Pek çok kişi tarafından merak edilmekte olan konulardan bir tanesinin de yazıların fiyatlarıdır. Öncelikle yazıcıların fiyatları, markaya, özelliklere göre değişim göstermektedir. Her alacak kişinin ise isteyeceği özellikler farklı olabilmektedir. Bundan dolayı da ilk olarak istenen özelliklere uygun olarak detaylı bir araştırma yapılması ve ardından fiyatların belirlenmesi gerekmektedir. Yoksa yanlış sonuçlar elde edilebilmektedir.

Genel olarak yazıcının kullanılacak ortama olan uygunluğu, hızı, kalitesi, garanti süresi, servisi dikkate alınması gereken özellikler arasında yer almaktadır. Bunun dışında isteğe bağlı olarak farklı özellikler de dikkate alınmakta ve buna uygun olan bir tercih yapılması gerekmektedir.